Çekpara, satışlarınız karşılığında müşterilerinizden aldığınız ve vade günü gelmemiş çeklerinizi nakde çevirmenizi sağlayan bir mobil uygulamadır.

Vadeli satış yapan işletmelerin nakde ulaşma problemini teknolojinin yardımı ile çözen Çekpara ile şubeye gitmeden, uzun evrak işleri ile uğraşmadan vadeli çeklerinizi oturduğunuz yerden nakde çevirebilirsiniz.

Çeklerinizi Çekpara’ya yükleyerek;

  • finansmana uygunluğu ve risk durumunu sorgulayabilir
  • bugünkü nakit değerini öğrenebilir
  • bir tuşla cebinizden nakde çevirebilir
  • vade gününde tahsilat durumunu bildirimler ile öğrenebilirsiniz.

Çekpara, Ulusal Faktoring‘in bir markasıdır.

İşlemler ücretsiz olan Çekpara mobil uygulaması üzerinden yapılır.

Çekinizi ve faturasını yükleyerek fiyat bilgisini aldıktan sonra Çekpara müşteri temsilcisi adresinizde gelerek imza karşılığında çekinizi teslim alarak işlemi tamamlar.

Nakit tutar birkaç dakika içinde banka hesabınıza gönderilir. Daha detaylı bilgi için Nasıl Çalışır? sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Çekler nakde dönüştürülürken o günkü piyasa faizi, çeki yazan kişinin kredibilitesi gibi faktörler devreye girer. Bu nedenle her çekin nakde dönüştürülme maliyeti farklılık gösterir. Çekiniz için faktoring maliyetini ücretsiz olarak öğrenmek için Çekpara uygulamasını indirip çekinizi göndermeniz yeterli.

Çekpara’yı vadeli satış yapan bütün işletmeler (şahıs firmaları, limited veya anonim şirketler) kullanabilir.

Cekpara’da çok iyi bir kredi skoruna sahip olmanıza gerek yoktur. Alacaklı olduğunuz müşterinizin kredi skoru önemlidir.

Faktoring işleminin yapılabilmesi için nakde çevirdiğiniz alacağınıza ait ticaretin gerçekleşmiş olması gerekmektedir.

Çekpara’da işlemler Ulusal Faktoring‘in altyapısı ve güvencesi ile yapılır. BDDK’nın yetkilendirdiği Ulusal Faktoring 20 yıldır 100 binden fazla işletmenin yanında olmuş, faktoring sektörünün en büyük oyuncularından birisidir.

Çekpara’da bütün işlemleriniz uçtan uca 256 bit şifreli şekilde yapıldığı için kimse finansal bilgilerinize ulaşamaz.

Çekpara ile vadeli tahsilat problemini ortadan kaldırırsınız:

Müşterilerinizden paranızı vadeli olarak alıyorsanız birçok işletmenin yaşadığı nakit sıkışıklığı ile karşılaşabilirsiniz. Bu gibi durumlarda vadeli alacaklarınızı Çekpara ile anında nakde çevirerek işletmenizi tehlikeye atmadan giderlerinizi karşılayabilirsiniz.

Çekpara ile zaman kaybetmeden faktoring yaparsınız:

Bütün işlemler güvenli bir şekilde Çekpara uygulaması üzerinden yapılır; şubeye gitmek, uzun evrak işleri ile uğraşmak veya birilerine derdinizi anlatmak ile zaman kaybetmezsiniz. İşlem sonunda çeklerinizi ve imzanızı almak için adresinize dakikalar içinde geliriz.

Çekpara ile karşılıksız çek riskinizi minimize edersiniz:

Çekpara, Ulusal Faktoring’in 20 yılda 100 binlerce işletme deneyimi ve en son yapay zeka teknolojileri ile çekin vade gününde ödenme ihtimalini saniyeler içinde hesaplar ve finansmana uygunluğunu ücretsiz olarak bildirir.

Satışlarınız karşılığında müşterileriniz vadeli çek verdiği için şirketinizde zaman zaman nakit problemi ile karşılaşabilirsiniz.

Nakit ödenmesi gereken harcamalarınızı henüz vadesi gelmemiş çeklerinizi Cekpara ile nakde çevirerek yapabilirsiniz.

Örneğin kira, maaş veya vergi gibi ödemeler nakit ödenmesi gereken giderlerdir. Mal veya hizmet alımları için tedarikçiniz vadeli çek kabul edebilir. Bu gibi durumlarda müşterilerinizden aldığınız çekleri cirolayarak tedarikçinize verebilirsiniz.

Eğer tedarikçiniz nakit alımda indirim yapıyorsa çekinizi Cekpara ile nakde çevirip nakit ödemek daha mantıklı bir seçenek olabilir. Cekpara mobil uygulaması ile çekiniz için yapılabilecek ödeme tutarını kontrol ettikten sonra tedarikçinize nakit ödemede ne kadar indirim yapacağını sorabilirsiniz.

Cekpara mobil uygulaması üzeriden hizmet veren yeni nesil bir faktoring hizmetidir. Uzun prosedürler ve evrak işleri yoktur. En önemlisi de işlem için şubeye gitmek yerine işlem mobil müşteri temsilcilerimiz ile adresinizde tamamlanır.

Çekpara, bankaların işletmeler için sunduğu kısa vadeli kredi hizmetlerine benzerlik göstermektedir. Maliyetleri de benzer olsa da küçük işletmelerin Çekpara ile nakde ulaşması çok daha hızlı ve kolaydır.

Çekpara’da:

  • Uzun onay süreçleri veya evrak işleri yoktur, işlemler adresinizde dakikalar içinde tamamlanır.
  • İpotek vb. teminat veya kefil istenmez, çekler teminat yerine geçer.
  • İşlemler çalıştığınız müşterilerin finansal durumuna bakılarak onaylandığı için onay oranı daha yüksektir.
  • Çekpara’da belirli bir kredi limit yoktur, farklı alacaklar getirerek bir limite takılmadan işlem yapabilirsiniz.